제조업체 부품 번호1551USB2TSK
주문 코드2580586
Product Range1551USB
AKAGTIN UPC EAN: 623980562711
Enclosure TypeUSB
Enclosure MaterialABS
External Height - Metric15.5mm
External Width - Metric25mm
External Depth - Metric50mm
IP RatingIP54
Body ColourSmoke
NEMA Rating-
External Height - Imperial0.61"
External Width - Imperial0.98"
External Depth - Imperial1.97"
Product Range1551USB
SVHCNo SVHC (04-Feb-2026)
제품 개요
- Designed for dongles or PCBs with USB Type A connectors
- Satin texture finish
- Recessed cover for label installation
- Lid with two self tapping screws
- 2 PCB standoffs moulded into base
기술 사양
Enclosure Type
USB
External Height - Metric
15.5mm
External Depth - Metric
50mm
Body Colour
Smoke
External Height - Imperial
0.61"
External Depth - Imperial
1.97"
SVHC
No SVHC (04-Feb-2026)
Enclosure Material
ABS
External Width - Metric
25mm
IP Rating
IP54
NEMA Rating
External Width - Imperial
0.98"