제조업체 부품 번호170-015-173L000
주문 코드2294201
Product Range170 Series
No. of Positions15Ways
Connector TypeD Sub
Connector Shell SizeDA
Product Range170 Series
GenderPlug(관련 커넥터 보기)
Connector Body MaterialSteel Body
For Use WithNorcomp 170 Series D Sub Crimp Pin Contacts
SVHCNo SVHC (27-Jun-2024)
제품 개요
- Black colour insulator
- Commercial version of military standard
- UL94V-0 Flammability rating
- 5A Current rating
- 15mΩ Contact resistance
- 1000MΩ Insulation resistance
- 500VAC Voltage rating (for a minute)
- -50 to +125°C Temperature range
애플리케이션
Aerospace, Defence, Military
기술 사양
No. of Positions
15Ways