제조업체 부품 번호KF33BD-TR
주문 코드
풀릴2253497
리릴링9755314RL
컷 테이프9755314
Product Range3.3V 1A LDO Voltage Regulators
귀하의 부품 번호
포장 옵션
| 포장 유형 | 수량 | 단가: | 총계 |
|---|---|---|---|
컷 테이프 & 리릴링
| 수량 | 가격 |
|---|---|
풀릴
| 수량 | 가격 |
|---|---|
라인 메모 추가
이 주문에 한해 주문 확인서, 청구서, 발송장에 추가됨,
제품 정보
주문 코드
리릴링9755314RL
기술 데이터 시트
Output TypeFixed
Input Voltage Min5.3V
Input Voltage Max20V
No. of Outputs1Outputs
Output Voltage Nom3.3V
Output Voltage - Nom3.3V
Output Voltage Min-
Output Voltage Max-
PolarityPositive Output
Output Current Max500mA
Max Output Current500mA
Dropout Voltage Typ @ Current400mV
IC MountingSurface Mount
IC Case / PackageSOIC
No. of Pins8Pins
Operating Temperature Min-40°C
Operating Temperature Max125°C
MSL-
SVHCNo SVHC (25-Jun-2025)
제품 개요
The KF33BD-TR is a very low drop Voltage Regulator with inhibit. The very low dropout voltage (0.4V) and the very low quiescent current make them particularly suitable for low noise/low power applications and especially in battery powered systems. A shutdown logic control function is available (5-pin, TTL compatible). This means that when the device is used as a local regulator, it is possible to put a part of the board in standby, decreasing the total power consumption. It requires only a 2.2µF capacitor for stability allowing space.
- Logic-controlled electronic shutdown
- Internal current and thermal limit
애플리케이션
Power Management
기술 사양
Output Type
Fixed
Input Voltage Max
20V
Output Voltage Nom
3.3V
Output Voltage Min
Polarity
Positive Output
Max Output Current
500mA
Dropout Voltage - Typ @ Current
400mV
IC Case / Package
SOIC
Operating Temperature Min
-40°C
Product Range
3.3V 1A LDO Voltage Regulators
SVHC
No SVHC (25-Jun-2025)
Input Voltage Min
5.3V
No. of Outputs
1Outputs
Output Voltage - Nom
3.3V
Output Voltage Max
Output Current Max
500mA
Dropout Voltage Typ @ Current
400mV
IC Mounting
Surface Mount
No. of Pins
8Pins
Operating Temperature Max
125°C