제조업체 부품 번호4309R-101-473LF
주문 코드1612536
Product Range4300R Series
기술 데이터 시트
Resistance47kohm
Network Circuit TypeBussed
No. of Resistors8Resistors
Resistor Case / PackageSIP
Resistor TerminalsPC Pin
Resistance Tolerance± 2%
Voltage Rating100V
Power Rating per Resistor200mW
Temperature Coefficient± 100ppm/°C
Resistor TypeNetwork
Resistor TechnologyThick Film
Resistor MountingThrough Hole
Terminal Pitch2.54mm
Power Rating1.13W
Product Length22.45mm
Product Width2.16mm
Product Height4.95mm
Product Range4300R Series
Operating Temperature Min-55°C
Operating Temperature Max125°C
Qualification-
SVHCLead (04-Feb-2026)
기술 사양
Resistance
47kohm
No. of Resistors
8Resistors
Resistor Terminals
PC Pin
Voltage Rating
100V
Temperature Coefficient
± 100ppm/°C
Resistor Technology
Thick Film
Terminal Pitch
2.54mm
Product Length
22.45mm
Product Height
4.95mm
Operating Temperature Min
-55°C
Qualification
Network Circuit Type
Bussed
Resistor Case / Package
SIP
Resistance Tolerance
± 2%
Power Rating per Resistor
200mW
Resistor Type
Network
Resistor Mounting
Through Hole
Power Rating
1.13W
Product Width
2.16mm
Product Range
4300R Series
Operating Temperature Max
125°C