제조업체 부품 번호4816P-1-102LF
주문 코드
풀릴4158528
리릴링1612549RL
컷 테이프1612549
Product Range4800P Series
귀하의 부품 번호
더 필요하세요?
포장 옵션
| 포장 유형 | 수량 | 단가: | 총계 |
|---|---|---|---|
컷 테이프 & 리릴링
| 수량 | 가격 |
|---|---|
풀릴
| 수량 | 가격 |
|---|---|
라인 메모 추가
이 주문에 한해 주문 확인서, 청구서, 발송장에 추가됨,
제품 정보
제조업체BOURNS
주문 코드
리릴링1612549RL
Product Range4800P Series
기술 데이터 시트
Resistance1kohm
Network Circuit TypeIsolated
No. of Resistors8Resistors
Resistor Case / PackageSOIC
Resistor TerminalsGull Wing
Resistance Tolerance± 2%
Voltage Rating50V
Power Rating per Resistor160mW
Temperature Coefficient± 100ppm/°C
Resistor TypeNetwork
Resistor TechnologyThick Film
Resistor MountingSurface Mount Device
Terminal Pitch1.27mm
Power Rating1.28W
Product Length11.18mm
Product Width5.59mm
Product Height2.16mm
Operating Temperature Min-55°C
Operating Temperature Max125°C
QualificationAEC-Q200
SVHCLead (04-Feb-2026)
기술 사양
Resistance
1kohm
No. of Resistors
8Resistors
Resistor Terminals
Gull Wing
Voltage Rating
50V
Temperature Coefficient
± 100ppm/°C
Resistor Technology
Thick Film
Terminal Pitch
1.27mm
Product Length
11.18mm
Product Height
2.16mm
Operating Temperature Min
-55°C
Qualification
AEC-Q200
Network Circuit Type
Isolated
Resistor Case / Package
SOIC
Resistance Tolerance
± 2%
Power Rating per Resistor
160mW
Resistor Type
Network
Resistor Mounting
Surface Mount Device
Power Rating
1.28W
Product Width
5.59mm
Product Range
4800P Series
Operating Temperature Max
125°C