제조업체 부품 번호10PCV2425
주문 코드1936419
Product RangePCV Series
기술 데이터 시트
Contact ConfigurationSPST-NO
Load Current25A
Operating Voltage Max240Vrms
Relay MountingPanel Mount
Relay TerminalsScrew
Switching ModeProportional Output
Operating Voltage Min100Vrms
Control Voltage Min2VDC
Control Voltage Max10VDC
Product RangePCV Series
제품 개요
- 1.6Vpk Maximum on-state voltage drop
- 2500Vrms Dielectric strength
- -30 to 80°C Ambient operating temperature range
애플리케이션
Motor Drive & Control, Automation & Process Control, HVAC, Lighting
기술 사양
Contact Configuration
SPST-NO
Operating Voltage Max
240Vrms
Relay Terminals
Screw
Operating Voltage Min
100Vrms
Control Voltage Max
10VDC
Load Current
25A
Relay Mounting
Panel Mount
Switching Mode
Proportional Output
Control Voltage Min
2VDC