제조업체 부품 번호RH2B-ULDC24V
주문 코드2787174
Product RangeRH Series
기술 데이터 시트
Contact ConfigurationDPDT
Coil Voltage24VDC
Contact Current10A
Product RangeRH Series
Relay MountingSocket
Coil TypeNon Latching
Contact Voltage VAC110V
Relay TerminalsQuick Connect
Contact Voltage VDC30V
Contact MaterialSilver Cadmium Oxide
Coil Resistance650ohm
SVHCNo SVHC (15-Jan-2019)
제품 개요
The RH2B-ULDC24V is a 2-pole plug-in Power Relay with indicator and diode, 10A contact current rating, 650Ω coil resistance and 24V coil voltage.
- Compact midget size saves space
- DPDT contact configuration
- High switching capacity
- Blade type terminals
- 500k cycle UL tested for maximum life expectancy
애플리케이션
Industrial
기술 사양
Contact Configuration
DPDT
Contact Current
10A
Relay Mounting
Socket
Contact Voltage VAC
110V
Contact Voltage VDC
30V
Coil Resistance
650ohm
Coil Voltage
24VDC