제조업체 부품 번호MDE0154A152152RBW
주문 코드2945586
기술 데이터 시트
Display Size1.54"
Resolution152 x 152 Pixels
Display AppearanceBlack / Red on White
Logic Voltage3.3V
Interface TypeSPI
Display ModeReflective
LC Type-
Module Size37.32mm x 31.8mm
Operating Temperature Min0°C
Operating Temperature Max50°C
Display Construction-
Product Range-
SVHCNo SVHC (25-Jun-2025)
제품 개요
MDE0154A152152RBW is an Active Matrix Electrophoretic Display (AMEPD), with interface and a reference system design. The 1.5" active area contains 152×152 pixels, and has 1-bit B/W full display capabilities. An integrated circuit contains gate buffer, source buffer, interface, timing control logic, oscillator, DC-DC. SRAM.LUT, VCOM and border are supplied with each panel.
- 152×152 pixels display
- White reflectance above 35%
- Contrast ratio above 10:1
- Ultra wide viewing angle
- Ultra low power consumption
- Ultra Low current deep sleep mode
- On chip display RAM
- Low voltage detect for supply voltage
- High voltage ready detect for driving voltage
- Internal temperature sensor
- Pure reflective mode
- Bi-stable display
- Commercial temperature range
- Landscape, portrait modes
- Hard-coat antiglare display surface
- 10-byte OTP space for module identification
- Waveform stored in On-chip OTP
- Serial peripheral interface available
- On-chip oscillator
- On-chip booster and regulator control for generating VCOM, Gate and Source driving voltage
애플리케이션
Commercial
기술 사양
Display Size
1.54"
Display Appearance
Black / Red on White
Interface Type
SPI
LC Type
Operating Temperature Min
0°C
Display Construction
SVHC
No SVHC (25-Jun-2025)
Resolution
152 x 152 Pixels
Logic Voltage
3.3V
Display Mode
Reflective
Module Size
37.32mm x 31.8mm
Operating Temperature Max
50°C