제조업체 부품 번호MCTA250/12
주문 코드9530720
Product RangeMCTA
기술 데이터 시트
Power Rating250VA
Primary Voltages115V, 230V
Secondary Voltages2 x 12V
Winding TypeDual Primary, Dual Secondary
Toroid CentreUnpotted
Transformer MountingPanel Mount
Transformer TerminalsWire Leaded
Outer Diameter119.5mm
Height53.5mm
Secondary Current Nom10.42A
Product RangeMCTA
SVHCTo Be Advised
제품 개요
- Power rating is 250VA
- Secondary voltage is 2 x 12VAC
- Dual primary winding for connection in series or parallel only
- Secondary windings can be connected in series or parallel or used independently
- Double insulated primary lead-out
- Input voltage is 115 or 230V (±10%), 50/60Hz
- Typical efficiency is 93%
- Rated ambient temperature is 40°C
애플리케이션
Industrial, Power Management
목차
1x 90mm dished mounting plate, 2x 90mm neoprene mounting pads, 1x M6 x 60mm screw, nut and washer.
기술 사양
Power Rating
250VA
Secondary Voltages
2 x 12V
Toroid Centre
Unpotted
Transformer Terminals
Wire Leaded
Height
53.5mm
Product Range
MCTA
Primary Voltages
115V, 230V
Winding Type
Dual Primary, Dual Secondary
Transformer Mounting
Panel Mount
Outer Diameter
119.5mm
Secondary Current Nom
10.42A