제조업체 부품 번호SD38/0-20MA
주문 코드4433749
기술 데이터 시트
Meter FunctionDC Current
Meter Range0mA to 20mA
Panel Cutout Height-
Panel Cutout Width-
Product Range-
SVHCNo SVHC (10-Jun-2022)
제품 개요
- Over current - Within 5 items of rate current
- 1500Ω ±10% Coil resistance
- 100μADC ±2.5% Current sensitivity
- ±0.4m/m Friction tolerance
- 90°C Measuring range
- Multicomp products are rated 4.6 out of 5 stars
- 12 month limited warranty *view Terms & Conditions for details
- 96% of customers would recommend to a friend
애플리케이션
Industrial, Clock & Timing, Test & Measurement
기술 사양
Meter Function
DC Current
Panel Cutout Height
Product Range
Meter Range
0mA to 20mA