제조업체 부품 번호GRM0335C2A101JA01D
주문 코드
리릴링3581319RL
컷 테이프3581319
Product RangeGRM Series
기술 데이터 시트
Capacitance100pF
Voltage(DC)100V
Capacitor Case / Package0201 [0603 Metric]
Capacitance Tolerance± 5%
Dielectric CharacteristicC0G / NP0
Product RangeGRM Series
Product Length0.6mm
Product Width0.3mm
Capacitor TerminalsWraparound
Operating Temperature Min-55°C
Operating Temperature Max125°C
Qualification-
SVHCNo SVHC (04-Feb-2026)
제품 개요
- Capacitance is 100pF
- Capacitance tolerance is ±5%
- 0201 [0603 Metric] capacitor case/package
- Operating temperature range from -55°C to 125°C
- Rated voltage is 100V DC
- C0G / NP0 dielectric characteristics
- Achieves large-capacity and small size in a multilayer structure
- Sn plating is applied to the external electrodes, excellent solderability
- High reliability with no polarity
- Excellent pulse response and noise reduction due to the low impedance at high frequency
기술 사양
Capacitance
100pF
Capacitor Case / Package
0201 [0603 Metric]
Dielectric Characteristic
C0G / NP0
Product Length
0.6mm
Capacitor Terminals
Wraparound
Operating Temperature Max
125°C
MSL
MSL 1 - Unlimited
Voltage(DC)
100V
Capacitance Tolerance
± 5%
Product Range
GRM Series
Product Width
0.3mm
Operating Temperature Min
-55°C