제조업체 부품 번호EXB38V221JV
주문 코드
풀릴2692882
리릴링2060094RL
컷 테이프2060094
Product RangeEXB-38V Series
귀하의 부품 번호
포장 옵션
| 포장 유형 | 수량 | 단가: | 총계 |
|---|---|---|---|
컷 테이프 & 리릴링
| 수량 | 가격 |
|---|---|
풀릴
| 수량 | 가격 |
|---|---|
라인 메모 추가
이 주문에 한해 주문 확인서, 청구서, 발송장에 추가됨,
제품 정보
제조업체PANASONIC
주문 코드
리릴링2060094RL
Product RangeEXB-38V Series
기술 데이터 시트
Resistance220ohm
Network Circuit TypeIsolated
No. of Resistors4Resistors
Resistor Case / Package1206 [3216 Metric]
Resistor TerminalsConvex
Resistance Tolerance± 5%
Voltage Rating50V
Power Rating per Resistor63mW
Temperature Coefficient± 200ppm/°C
Resistor TypeArray
Resistor TechnologyThick Film
Resistor MountingSurface Mount Device
Terminal Pitch0.8mm
Power Rating-
Product Length3.2mm
Product Width1.6mm
Product Height0.5mm
Operating Temperature Min-55°C
Operating Temperature Max125°C
QualificationAEC-Q200
SVHCNo SVHC (25-Jun-2025)
제품 개요
The Panasonic EXB38 series are isolated thick film chip resistor networks with convex termination. The Resistance range includes E24 decade values from 10 ohm to 1Mohm. These integrated discrete resistors can effectively reduce PCB space with high component reliability and more efficient for pick and place application.
- Automotive grade AEC-Q200 compliant
- EIA 0603 resistor array
- 4 resistors in 3.2mm × 1.6mm size with 8 terminals
- Power rating of 0.063W/element at 70°C
- ±5% tolerance
- Improvement of placement efficiency
- Meets IEC 60115-9, JIS C 5201-9 and EIAJ RC-2129 standards
- Jumpers are also available
- Operating temperature range -55°C to 125°C
기술 사양
Resistance
220ohm
No. of Resistors
4Resistors
Resistor Terminals
Convex
Voltage Rating
50V
Temperature Coefficient
± 200ppm/°C
Resistor Technology
Thick Film
Terminal Pitch
0.8mm
Product Length
3.2mm
Product Height
0.5mm
Operating Temperature Min
-55°C
Qualification
AEC-Q200
Network Circuit Type
Isolated
Resistor Case / Package
1206 [3216 Metric]
Resistance Tolerance
± 5%
Power Rating per Resistor
63mW
Resistor Type
Array
Resistor Mounting
Surface Mount Device
Power Rating
Product Width
1.6mm
Product Range
EXB-38V Series
Operating Temperature Max
125°C