제조업체 부품 번호25ZL100MEFC6.3X11
주문 코드1144697
Product RangeZL Series
기술 데이터 시트
Capacitance100µF
Voltage(DC)25V
Capacitance Tolerance± 20%
Capacitor TerminalsRadial Leaded
Lifetime @ Temperature2000 hours @ 105°C
PolarityPolar
Capacitor Case / PackageRadial Leaded
Lead Spacing2.5mm
Product Diameter6.3mm
Product Length-
Product Width-
Product Height11mm
Product RangeZL Series
ESR-
Ripple Current405mA
Operating Temperature Min-40°C
Operating Temperature Max105°C
Qualification-
SVHCNo SVHC (17-Jan-2023)
6개 제품을 찾았습니다.
제품 개요
- PET sleeve
- 405mA RMS at 120Hz/+105°C Rated ripple current
- Endurance is 1000hours to 5000hours at 105°C
- Operating temperature range from -40°C to +105°C
- High ripple current and low impedance
- Capacitor size varies from 5 × 11mm to 18mm × 40mm (D x L)
애플리케이션
Industrial, Power Management, Consumer Electronics, Portable Devices
기술 사양
Capacitance
100µF
Capacitance Tolerance
± 20%
Lifetime @ Temperature
2000 hours @ 105°C
Capacitor Case / Package
Radial Leaded
Product Diameter
6.3mm
Product Width
Product Range
ZL Series
Ripple Current
405mA
Operating Temperature Max
105°C
SVHC
No SVHC (17-Jan-2023)
Voltage(DC)
25V
Capacitor Terminals
Radial Leaded
Polarity
Polar
Lead Spacing
2.5mm
Product Length
Product Height
11mm
ESR
Operating Temperature Min
-40°C