제조업체 부품 번호ST8500TR
주문 코드
리릴링4036173RL
컷 테이프4036173
귀하의 부품 번호
1,939 재고
더 필요하세요?
포장 옵션
| 포장 유형 | 수량 | 단가: | 총계 |
|---|---|---|---|
컷 테이프 & 리릴링
| 수량 | 가격 |
|---|---|
라인 메모 추가
이 주문에 한해 주문 확인서, 청구서, 발송장에 추가됨,
제품 정보
주문 코드
리릴링4036173RL
기술 데이터 시트
Device TypeProgrammable Power Line Communication Modem
Supply Voltage Min3V
Supply Voltage Max3.6V
IC Case / PackageQFN
No. of Pins56Pins
IC MountingSurface Mount
Operating Temperature Min-40°C
Operating Temperature Max105°C
Qualification-
Product Range-
SVHCNo SVHC (25-Jun-2025)
제품 개요
ST8500TR is a programmable power line communication modem system on chip. It is able to run any PLC protocol in frequency band upto 500kHz. This chip architecture has been designed to target CENELEC EN50065, FCC and ARIB compliant applications supporting all major PLC protocol standards such as ITU G.9904 (PRIME), ITU G.9903 (G3-PLC®) and many other possible PLC protocol.
- PGA with automatic gain control and ADC
- DAC with transmission pre-driver, case style is QFN56
- Digital transmission level control, operating temperature range is -40°C 105°C
- Zero crossing comparator, upto 500kHz PLC signal bandwidth
- Dedicated code and data SRAM memories, 200MHz maximum frequency
- 256kB of embedded SRAM for code and data, 96kB of embedded SRAM for data
- Bootloader ROM memory, serial wire and JTAG interfaces
- 2.5V internal linear regulator for analogue, 1.1V external supply voltage for digital
- 3.3V external supply voltage for I/O and analogue
- 4 general purpose timers, 25MHz external crystal for system clock
기술 사양
Device Type
Programmable Power Line Communication Modem
Supply Voltage Max
3.6V
No. of Pins
56Pins
Operating Temperature Min
-40°C
Qualification
MSL
MSL 3 - 168 hours
Supply Voltage Min
3V
IC Case / Package
QFN
IC Mounting
Surface Mount
Operating Temperature Max
105°C