제조업체 부품 번호STD17NF03LT4
주문 코드1291958
기술 데이터 시트
Channel TypeN Channel
Drain Source Voltage Vds30V
Continuous Drain Current Id17A
Drain Source On State Resistance0.05ohm
Transistor Case StyleTO-252 (DPAK)
Transistor MountingSurface Mount
Rds(on) Test Voltage16V
Gate Source Threshold Voltage Max1.5V
Power Dissipation30W
No. of Pins3Pins
Operating Temperature Max175°C
Product Range-
Qualification-
SVHCNo SVHC (25-Jun-2025)
제품 개요
- Exceptional dV/dt capability
- Low gate charge at 100°C
- Application oriented characterization
- 100% Avalanche tested
- -55 to 175°C Operating junction temperature range
애플리케이션
Power Management, Industrial
경고
기술 사양
Channel Type
N Channel
Continuous Drain Current Id
17A
Transistor Case Style
TO-252 (DPAK)
Rds(on) Test Voltage
16V
Power Dissipation
30W
Operating Temperature Max
175°C
Qualification
SVHC
No SVHC (25-Jun-2025)
Drain Source Voltage Vds
30V
Drain Source On State Resistance
0.05ohm
Transistor Mounting
Surface Mount
Gate Source Threshold Voltage Max
1.5V
No. of Pins
3Pins