제조업체 부품 번호23ESA103MLA50N
주문 코드2329392
Product Range23 Series
AKA1623759-1, 23E 10KA 6X50PL B9 M10
귀하의 부품 번호
378 재고
600 지금 제품을 예약하실 수 있습니다
378 3-4 영업일 이내 배송(영국 재고)
| 수량 | 가격 |
|---|---|
가격기준Each
주문 최소수량: 1
주문 배수수량: 1
라인 메모 추가
이 주문에 한해 주문 확인서, 청구서, 발송장에 추가됨,
제품 정보
Product Range23 Series
기술 데이터 시트
Track Resistance10kohm
No. of Turns1Turns
Track TaperLinear
Power Rating400mW
Resistance Tolerance± 20%
Potentiometer MountingPanel Mount
Shaft Diameter6mm
No. of Gangs1
Adjustment TypeRotary
Shaft Length50mm
Temperature Coefficient-
Potentiometer TypeStandard
Resistor TechnologyCarbon
Potentiometer TerminalsSolder Lug
Resistor Case / Package-
Product Length60.7mm
Product Width-
Product Height-
Operating Temperature Min-25°C
Operating Temperature Max70°C
SVHCNo SVHC (14-Jun-2023)
제품 개요
The 23ESA103MLA50N is a single turn Spindle Operated Potentiometer with die cast metal bush and no location lug, plain shaft style and carbon element. Power rating of 400mW and linear taper.
- Rugged construction
- Eyelet termination
- 4GΩ Insulation resistance
- 300° Mechanical rotation
- Mounting bracket
기술 사양
Track Resistance
10kohm
Track Taper
Linear
Resistance Tolerance
± 20%
Potentiometer Mounting
Panel Mount
No. of Gangs
Shaft Length
50mm
Potentiometer Type
Standard
Potentiometer Terminals
Solder Lug
Product Length
60.7mm
Product Height
Operating Temperature Max
70°C
No. of Turns
1Turns
Power Rating
400mW
Product Range
23 Series
Shaft Diameter
6mm
Adjustment Type
Rotary
Temperature Coefficient
Resistor Technology
Carbon
Resistor Case / Package
Product Width
Operating Temperature Min
-25°C