T3AFG200
Arbitrary Generator, Function, 2 Channel, 200 MHz, AM, ASK, Burst, DSB-AM, FM, FSK, Harmonic
2 재고
더 필요하세요?
2 3-4 영업일 이내 배송(영국 재고)
| 수량 | 가격 |
|---|---|
가격기준Each
주문 최소수량: 1
주문 배수수량: 1
라인 메모 추가
이 주문에 한해 주문 확인서, 청구서, 발송장에 추가됨,
제품 정보
제조업체TELEDYNE LECROY
주문 코드4656165
기술 데이터 시트
Signal Generator TypeArbitrary, Function
No. of Channels2 Channel
Product Range-
Bandwidth200MHz
Signal Generator ModulationAM, ASK, Burst, DSB-AM, FM, FSK, Harmonic, PM, PSK, PWM, Sweep
Manufacturer Warranty3 Years
Plug Type-
SVHCNo SVHC (21-Jan-2025)
제품 개요
T3AFG200 is a 200MHz bandwidth, 2 channel function/arbitrary waveform generator. The proprietary arbitrary & pulse techniques used in the T3AFG200 model help to solve the weaknesses inherent in traditional DDS generators when generating arbitrary, square and pulse waveforms. With the above advantages the T3AFG200 generator can provide users with a variety of high fidelity and low jitter signals, which can meet the growing requirements of a wide range of complex applications.
- 20Mpts/ch memory
- 2.4GS/s (2x interpolation) sample rate
- 4.3inch TFT LCD display
- USB host, USB device, LAN connectivity
- 16 bit vertical D/A resolution
- PRBS and user defined waveform capability
- Load and replay built in arbitrary waveforms
- Operating temperature range from 0°C to 40°C
- Dimension is 10.24inch x 4.22inch x 11.64inch
목차
기술 사양
Signal Generator Type
Arbitrary, Function
Product Range
Signal Generator Modulation
AM, ASK, Burst, DSB-AM, FM, FSK, Harmonic, PM, PSK, PWM, Sweep
Plug Type
No. of Channels
2 Channel
Bandwidth
200MHz