제조업체 부품 번호1N4004GP-E3/54
주문 코드2889099
Product RangeSUPERECTIFIER
기술 데이터 시트
Repetitive Peak Reverse Voltage400V
Average Forward Current1A
Diode ConfigurationSingle
Forward Voltage Max1.1V
Reverse Recovery Time2µs
Forward Surge Current30A
Operating Temperature Max175°C
Diode Case StyleDO-204AL
No. of Pins2Pins
Product RangeSUPERECTIFIER
Qualification-
SVHCLead (25-Jun-2025)
기술 사양
Repetitive Peak Reverse Voltage
400V
Diode Configuration
Single
Reverse Recovery Time
2µs
Operating Temperature Max
175°C
No. of Pins
2Pins
Qualification
Average Forward Current
1A
Forward Voltage Max
1.1V
Forward Surge Current
30A