제조업체 부품 번호VS-403CNQ100PBF
주문 코드1611450
Product RangeVS-40
기술 데이터 시트
Repetitive Peak Reverse Voltage100V
Average Forward Current400A
Forward Voltage Max690mV
Diode Module ConfigurationDual Common Cathode
Diode Case StyleTO-244
No. of Pins3Pins
Operating Temperature Max175°C
Forward Surge Current25.5kA
Diode MountingPanel
Product RangeVS-40
SVHCTo Be Advised
제품 개요
- 1A Repetitive avalanche current per leg
- 5500pF Maximum junction capacitance per leg
- 5nH Typical series inductance per leg
- UL Approved
애플리케이션
Power Management, Industrial
기술 사양
Repetitive Peak Reverse Voltage
100V
Forward Voltage Max
690mV
Diode Case Style
TO-244
Operating Temperature Max
175°C
Diode Mounting
Panel
SVHC
To Be Advised
Average Forward Current
400A
Diode Module Configuration
Dual Common Cathode
No. of Pins
3Pins