제조업체 부품 번호CCG6-24-12DF
주문 코드4349505
Product RangeCCG6 Series
기술 데이터 시트
Power Supply ApplicationsITE & Industrial
DC / DC Converter TypeDIP
Input Ratio4:1
Output Power Max6W
No. of Outputs2 Output
Output Voltage - Output 112V
Output Current - Output 1250mA
Output Voltage - Output 2-12V
Output Current - Output 2-250mA
Output Regulation-
Isolation Voltage1.5kV
Input Voltage DC Nom24V
DC / DC Converter Output TypeFixed
Width12.4mm
Height11.5mm
Depth19mm
Input Voltage DC Min9V
Product RangeCCG6 Series
SVHCNo SVHC (15-Jan-2018)
제품 개요
CCG6-24-12DF is a space saving CCG6 series isolated DC to DC converter. The CCG can operate in ambient temperatures of up to -40 to +95°C and have an input to output isolation of 1,500VDC.
- Input voltage range from 9 to 36VDC
- Output voltage is ±12VDC
- Through hole mounting
- Output current is ±250mA
- Non-conductive black plastic case, remote on-off control, switching frequency is 400KHz
- Wide 4:1 input range
- Certified to IEC62368-1
- No silicone potting
- 5 years warranty
- 19 x 12.4 x 11.5mm size
기술 사양
Power Supply Applications
ITE & Industrial
No. of Outputs
2 Output
Output Current - Output 1
250mA
Output Current - Output 2
-250mA
Isolation Voltage
1.5kV
DC / DC Converter Output Type
Fixed
Height
11.5mm
Input Voltage DC Min
9V
SVHC
No SVHC (15-Jan-2018)
DC / DC Converter Type
DIP
Output Power Max
6W
Output Voltage - Output 1
12V
Output Voltage - Output 2
-12V
Output Regulation
Input Voltage DC Nom
24V
Width
12.4mm
Depth
19mm